Godziny otwarcia

 

Sklep w Wodzisławiu Śl :

Pn-Pt : 11:00 - 19:00

Sobota : 9:00 - 16:00

Niedziela : 12:00 - 16:00

 

 

ALEKSANDRETTA OBROŻNA ( Psittacula krameri )

ALEKSANDRETTY
199
PLN
ALEKSANDRETTA OBROŻNA ( Psittacula krameri )
ALEKSANDRETTA OBROŻNA ( Psittacula krameri )
out_of_stock
Dostępność:
dostępny - hodowla
Cena: 199,00 zł
Cena netto: 161,79 zł
szt.

Aleksandretta Obrożna występuje w naturze na bardzo rozległym obszarze - od subkontynentu indyjskiego na wschodzie do północnej Afryki na zachodzie.

Odmiany :

Dzikie ubarwienie - upierzenie zielone, u samców w wieku trzech lat pojawia się czarna obroża z niewielkimi fragmentami czerwonego. Czerwony dziób. Skrzydła ciemnozielone, od spodu czarne, lub ciemnoniebieskie.

Odmiana niebieska - papuga ma intensywny, niebieski kolor. Zarówno tułów, jak i głowa, ogon i skrzydła mają barwę niebieską (różnice w odcieniu są niewielkie). Różnica w upierzeniu samca i samicy ogranicza się do występowania u samców charakterystycznej obroży na szyi.

Lutino - ddmiana lutino Aleksandretty Obrożnej charakteryzuje się upierzeniem czysto żółtym, jej obroża jest czerwona. Ptak ma także czerwone oczy.


Nie są zbyt wymagające, łatwo się rozmnażają, świetnie się czują w wewnętrznych i zewnętrznych wolierach. Uważać należy jedynie na mróz - Aleksandretty są bardzo wrażliwe na niskie temperatury.


Rozmiary : dł. ciała: ok. 40-50 cm, w tym ogon ok. 25 cm


Jako podstawę diety Aleksandretty Obrożnej stosuje się mieszankę różnych nasion. W mieszance nie może zabraknąć prosa, kanaru, słonecznika, owsa, pszenicy, oraz odrobiny nasion lnu i konopi. Dietą uzupełniającą są świeże warzywa i owoce.

 

Stan :

- zielona - 199zł

- niebieskie oraz żółte 350-380zł

 

Jak kupować żywe zwierzęta ? Aby dowiedzieć się więcej na ten temat - kliknij TUTAJ

 

Produkty powiązane

ALEKSANDRETTA ŚLIWOGŁOWA ( Psittacula cyanocephala ) ALEKSANDRETTA ŚLIWOGŁOWA ( Psittacula cyanocephala )

Papużka ta zamieszkuje tereny m.in Sri Lanki, Indii, Pakistanu, Nepalu. Jej polska nazwa wzięła się z charakterystycznego ubarwienia głowy samca.

Cena: 490,00 zł

ALEKSANDRETTA CHIŃSKA ( Psittacula derbiana ) ALEKSANDRETTA CHIŃSKA ( Psittacula derbiana )

Jej ubarwienie i dostojność sprawia że jest jedną z najładniejszych Aleksandrett. Głowa, oraz brzuch są koloru szaro - niebiesko-fioletowego, nad nosówką od jednego oka do drugiego widnieje wąski pasek piór koloru czarnego. Czarne ubarwienie znajduje się również pod dziobem ciągnąc się poprzez policzki aż do pokryw usznych.

Cena: 1 190,00 zł

ALEKSANDRETTA WIELKA ( Psittacula eupatria ) ALEKSANDRETTA WIELKA ( Psittacula eupatria )

W środowisku naturalnym Aleksandretta Większa zamieszkuje Indie, Indochiny, wschodni Afganistan, zachodni Pakistan, Cejlon i wyspy Andamany. Ptak ten jest ceniony i lubiany przez hodowców dzięki umiejętności naśladowania mowy ludzkiej, a także pięknemu ubarwieniu.

Cena: 1 190,00 zł

ALEKSANDRETTA WĄSATA ( Psittacula alexandri ) ALEKSANDRETTA WĄSATA ( Psittacula alexandri )

Aleksandretta Wąsata zwana jest także Aleksandrettą Rożaną lub Różowopierśną. Występuje na terenie Indochin, Sumatry i Jawy. Papugi te są stosunkowo ciche, niepłochliwe, szybko przyzwyczajają się do codziennych czynności związanych z żywieniem i pielęgnacją. W wieku trzech lat osiągają dojrzałość płciową. Są już wtedy całkowicie wybarwione.

Cena: 690,00 zł

Sklepy stacjonarne

Wodzisław Śląski

ul. Rybnicka 71

 

tel : 572 344 810

---------------------

Andrzej Witek - 513 040 333

Sklep jest w trybie podglądu
Sklep internetowy od home.pl