Godziny otwarcia

 

Sklep w Wodzisławiu Śl :

Pn-Pt : 11:00 - 19:00

Sobota : 9:00 - 16:00

Niedziela : 12:00 - 16:00

 

 

AMADYNA OSTROSTERNA ( Poephila acuticauda )

AMADYNY
69
PLN
AMADYNA OSTROSTERNA ( Poephila acuticauda )
out_of_stock
Dostępność:
prosimy o kontakt w razie zainteresowania
Cena: 69,00 zł
Cena netto: 56,10 zł
szt.

Ptak ten zaliczany do rodziny Astryldów. Pochodzi z pólnocno-zachodniej Australii. Ptaki te bardzo łatwo się aklimatyzują, nie są płochliwe, a piękny wygląd przysparza im wielu wielbicieli.

Głowa ptaka jest szafirowa, lica niebieskie. Od podbródka na górną część piersi schodzi ciemnoszafirowa owalna plama, u samczyka nieco większa niż u samiczki. Grzbiet jest niebieskoszafirowy, skrzydła są czarne z lekkim szarym nalotem, brzuch brunatnorudy, dziób i nogi karminowoczerwone. Na piórach podogonowych znajduje się poprzeczny czarny szeroki pasek. Pióra tego ptaka są stosunkowo krótkie, dobrze przylegają do ciała. Ich barwa u zdrowych osobników jest intensywna. Czarne oczy znajdują się pod czarnymi brwiami, są więc prawie niewidoczne.

Ptaki te bardzo dobrze fruwają, nie są płochliwe i pozwalają się do siebie zbliżyć na niewielką odległość. Niektóre osobniki w ogóle nie śpiewają, wydają jedynie tony wabiące lub ostrzegawcze.

Amadyny Ostrosterne można trzymać w klatkach, witrynach i wolierach. Dobrze znoszą towarzystwo innych ptaków, a zwłaszcza Mewek i Zeberek. Lubią dużo słońca i częste kąpiele w świeżej, niezbyt chłodnej wodzie.

Amadyna Ostrosterna nie znosi żyć w samotności, powinna więc przebywać w klatce z jednym lub kilkoma innymi ptakami egzotycznymi.


Jak kupować żywe zwierzęta ? Aby dowiedzieć się więcej na ten temat - kliknij TUTAJ


Produkty powiązane

AMADYNA MASKOWA ( Poephila personata ) AMADYNA MASKOWA ( Poephila personata )

Amadyna Maskowa zamieszkuje tereny północno-zachodniej Australii. Ptaki te dosyć szybko przyzwyczajają się do nowych pomieszczeń i tylko przez pierwsze dni mogą być nieufne i płochliwe.

Cena: 129,00 zł

AMADYNA WSPANIAŁA ( Erythrura gouldiae ) AMADYNA WSPANIAŁA ( Erythrura gouldiae )

Amadyna wspaniała pochodzi z kontynentu Australijskiego, gdzie żyje gromadnie na sawannach razem z innymi małymi ptakami. Ich pięknie, niepowtarzalne ubarwienie sprawia, że są bardzo chętnie hodowane w klatkach na całym świecie. Hodowlę najlepiej prowadzić w klatce, w której przebywa parka ptaków.

Cena: 129,00 zł

AMADYNA OBROŻNA ( Amadina fasciata ) AMADYNA OBROŻNA ( Amadina fasciata )

Ptaki tego gatunku zamieszkują kraje środkowej Afryki. Żyją na skraju buszu i pustyni. Uchodzą za jedne z pierwszych udomowionych ptaków egzotycznych. Są to dość sprawne i lotne ptaki.

Cena: 99,00 zł

AMADYNA ZEBROWATA ( Taeniopygia guttata ) AMADYNA ZEBROWATA ( Taeniopygia guttata )

Ten niewielki ptak osiąga długość zaledwie 10 cm i wagę 11 g. Pod właściwą opieką ptaki te mogą dożyć nawet 10 lat. Są ruchliwe, towarzyskie i chętnie hodowane w klatkach na całym świecie.

Cena: 39,00 zł

AMADYNA CZARNOGARDŁA ( Poephila cincta ) AMADYNA CZARNOGARDŁA ( Poephila cincta )

Gatunek ten występuje na terenach Australii. Amadyny te nie powinny być trzymane razem z mniejszymi od nich ptakami, ponieważ mogą być w stosunku do nich agresywne.

Cena: 99,00 zł

AMADYNA DIAMENTOWA ( Emblema guttata ) AMADYNA DIAMENTOWA ( Emblema guttata )

Amadyna Diamentowa ze względu na swój wygląd i spokojne usposobienie należy do najbardziej lubianych ptaków. Znana jest w Europie od ponad stu lat. Prowadzi bardzo ruchliwe życie i nie jest płochliwy. Dość dobrze znosi także wahania temperatury.

Cena: 99,00 zł

AMADYNA PRĄŻKOWANA ( Aidemosyne modesta ) AMADYNA PRĄŻKOWANA ( Aidemosyne modesta )

Amadyna Prążkowana wyróżnia się bardzo ciekawym zachowaniem, nieprzeciętną ruchliwością oraz zwinnością w locie. Zamieszkują one przede wszystkim wschodnie tereny Australii. Amadyny Prążkowane to ptaki łatwe w utrzymaniu i żywieniu oraz szybko aklimatyzujące się.

Cena: 99,00 zł

AMADYNKA BIAŁOLICA ( Taeniopygia bichenovii ) AMADYNKA BIAŁOLICA ( Taeniopygia bichenovii )

Znana również jako Astryld Kratoskrzydły. Są to małe, przyjemne ptaszki z rodziny Astryldów, które łatwo się oswaja. Są też proste w hodowli oraz łatwo rozmnażają się w niewoli. Dymorfizm płciowy jest widoczny, samce posiadają ciemniejsze skrzydła oraz ogon.

Cena: 289,00 zł

Sklepy stacjonarne

Wodzisław Śląski

ul. Rybnicka 71

 

tel : 572 344 810

---------------------

Andrzej Witek - 513 040 333

Sklep jest w trybie podglądu
Sklep internetowy od home.pl