Godziny otwarcia

 

Sklep w Wodzisławiu Śl :

Pn-Pt : 11:00 - 19:00

Sobota : 9:00 - 16:00

Niedziela : 12:00 - 16:00

 

 

AMAZONKA NIEBIESKOCZELNA ( Amazona aesitva )

AMAZONKI
2999
PLN
AMAZONKA NIEBIESKOCZELNA ( Amazona aesitva )
AMAZONKA NIEBIESKOCZELNA ( Amazona aesitva )
out_of_stock
Dostępność:
prosimy o kontakt w razie zainteresowania
Cena: 2 999,00 zł
Cena netto: 2 438,21 zł
szt.

Amazonka Niebieskoczelna w środowisku naturalnym zamieszkuje Amerykę Południową, a dokładniej wschodnią Brazylię, Paragwaj i północną Argentynę. Występuje w dwóch podgatunkach różniących się jedynie zabarwieniem skrzydeł.

Papugi te osiągają długość 37-40 cm.

Samce i samice są do siebie bardzo podobne, choć samice są nieco drobniejsze, mają mniejszy dziób i głowę, a ich skrzydła pozbawione są żółtych piór.

Obie płcie mają ciemnozielony wierzch ciała, jasnozielony spód, żółty czubek głowy, policzki i podgardle, czerwone plamy na zewnętrznych sterówkach ogona, czerwone zewnętrzne chorągiewki skrzydeł i jasnoniebieskie czoło, od którego pochodzi ich nazwa.

Amazonka Niebieskoczelna żywi się tym samym, co większość papug. Podaje się jej nasiona słonecznika, pszenicę, owiec, kukurydzę, nasiona konopi i prosa, zielonki, owoce, marchew, orzechy, od czasu do czasu biszkopty. W okresie gniazdowania można podawać mieszankę jajeczną, pomidory i inne miękkie pokarmy.

Papuga ta jest ceniona przez hodowców przede wszystkim za łatwość aklimatyzacji, szybkie oswajanie się i umiejętności naśladownicze.

Wyróżnia się dwa podgatunki :

- Amazona Aestiva Aestiva

 - Amazona Aestiva Xanthopterys - różni się tym, że przy lotkach ma czerwone plamy.

Decydując się na zakup Amazonki, należy pamiętać, że jest to ptak długowieczny i może dożyć nawet do 100 lat. Papuga ta szybko przyzwyczaja się do swojego opiekuna. Jest to bardzo pocieszny ptak, który za dobre traktowanie może odwdzięczyć się ludzką mową, zabawą, a nawet pieszczotami.

 

Jak kupować żywe zwierzęta ? Aby dowiedzieć się więcej na ten temat - kliknij TUTAJ

 

Produkty powiązane

AMAZONKA BIAŁOCZELNA ( Amazona albifrons ) AMAZONKA BIAŁOCZELNA ( Amazona albifrons )

Amazonka ta osiąga ok. 25 - 29cm długości ciała. Ubarwienie obu płci jest podobne, lecz u samicy nie występuje czerwony akcent na skrzydłach. Podobnie jak inne Amazonki jest chętnie trzymana w klatkach lub wolierach jako domowy pupil.

Cena: 2 190,00 zł

AMAZONKA MODROBREWA ( Amazona amazonica ) AMAZONKA MODROBREWA ( Amazona amazonica )

Gatunek papugi występujący w południowej i centralnej Amerycei Płd. oraz na wyspach Trynindad i Tobago. Papugi te uwielbiają zabawę oraz wspinaczkę, dlatego należy zapewnić im dużą ilość zabawek. Potrzebują także sporego pomieszczenia, aby rozprostować skrzydła. 

Cena: 2 499,00 zł

AMAZONKA ŻÓŁTOLICA ( Amazona autumnalis ) AMAZONKA ŻÓŁTOLICA ( Amazona autumnalis )

Amazonka Żółtolica zamieszkuje tropikalne tereny obu Ameryk, od Meksyku aż do Ekwadoru oraz Brazylii. Dorasta do ok. 34cm. Na jej ubarwienie głównie składa się kolor zielony. Czoło jest czerwone, a policzki żółte, czasem z czerwonymi kropkami. Górna część głowy jest niebieska.

Cena: 3 500,00 zł

Sklepy stacjonarne

Wodzisław Śląski

ul. Rybnicka 71

 

tel : 572 344 810

---------------------

Andrzej Witek - 513 040 333

Sklep jest w trybie podglądu
Sklep internetowy od home.pl