Godziny otwarcia

 

Sklep w Wodzisławiu Śl :

Pn-Pt : 11:00 - 19:00

Sobota : 9:00 - 16:00

Niedziela : 12:00 - 16:00

 

 

ARA ARARAUNA

ARY
6900
PLN
ARA ARARAUNA
ARA ARARAUNA
out_of_stock
Dostępność:
dostępny - hodowla
Cena: 6 900,00 zł
Cena netto: 5 609,76 zł
szt.

Ojczyzną tej pięknej i bardzo dużej papugi jest większa północna część Ameryki Południowej. Jej obszar występowania rozciąga się , aż do północnych granic Argentyny.

Ara Ararauna jest jedną z największych Ar. Osiąga długość wraz z ogonem ok.90 cm.

Kark, skrzydła i pióra ogonowe ma w kolorze niebiesko-turkusowym, brzuch w kolorze żółtym, a pióra na głowie nad dziobem w kolorze zielonym. Dziób jest czarny. Cechą charakteryzującą wszystkie gatunki ar są białe gołe policzki. U tej Ary policzki są porośnięte trzema rzędami małych czarnych piórek.

Odróżnienie płci tych papug jest trudne. Samczyk może mieć większy dziób i mocniej zakrzywiony. Jest też czasem większy i ma potężniejszą głowę, a policzki u zdenerwowanego samca przybierają intensywnie różową barwę. Najlepszą metodą na odróżnienie płci jest jednak badanie laboratoryjne.


Ptaki te są darzone ogromną sympatią ze względu na ich nieprzeciętną inteligencję i łatwe przystosowanie się do otoczenia, a co więcej młode Ary bardzo łatwo się oswajają i uczą wymawiania słów.

Papugi te są dość odporne i możemy je większą część roku utrzymywać w wolierze zewnętrznej,która jednakże musi być sporządzona z solidnego materiału, by ptaki go nie zniszczyły i nie uciekły.

Utrzymując te ptaki powinniśmy im zapewnić jak najbardziej urozmaiconą karmę składającą się z różnych nasion dla dużych papug, orzechy, warzywa, owoce, zielenina, gotowany ryż, biały ser i odrobinę białego mięsa z piersi kurczaka.

Stan :

- 2 letnia, ręcznie wykarmiona, oswojona

- 3 letnia, ręcznie wykarmiona, oswojona 
Jak kupować żywe zwierzęta ? Aby dowiedzieć się więcej na ten temat - kliknij TUTAJ

W sprzedaży posiadamy :

- Parkę młodych. Samiec i samica, urodzone tego roku. Posiadają badania DNA ( zdjęcia 1i 4 )

- Jedną, nieco starszą samicę. ( zdjęcia 2 i 3 )

- w sumie posiadamy ok. 10 młodych Ar Araraun

Produkty powiązane

ARA ZIELONOSKRZYDŁA  ( Ara chloropterus ) ARA ZIELONOSKRZYDŁA ( Ara chloropterus )

Ara Zielonoskrzydła zamieszkuje lasy tropikalne Ameryki Środkowej i Południowej. Żyje w gąszczach dżungli, a gniazda zakłada w dziuplach drzew. Ara ta oprócz swojej pięknej urody oraz nieprzeciętnej inteligencji charakteryzuje się spośród innych Ar mniejszą krzykliwością.  Bardzo łatwo się oswaja, szybko uczy się naśladować ludzką mowę. Szybko przyzwyczaja się do swojego opiekuna odwdzięczając się mu miłością i przywiązaniem.

Cena: 11 990,00 zł

ARA EPOLETOWA, SZLACHETNA  ( Ara nobilis ) ARA EPOLETOWA, SZLACHETNA ( Ara nobilis )

Ara Epoletowa lub Szlachetna jest najmniejszą wśród Ar. Zamieszkują głównie tereny północnej Ameryki - Wenezuela, Brazylia, Gujana, częściowo Kolumbia. Jest głównie ubarwiona na zielono. Oswojone Ary Nobilis bardzo chętnie siadają na ramieniu, bardzo dużo czasu lubią spędzać ze swoim właścicielem i łatwo się przywiązują.

Cena: 2 690,00 zł

ARA "Harlekin" ARA "Harlekin"

Połączenie Ary Ararauny oraz Ary Macao.

Cena: 9 700,00 zł

Sklepy stacjonarne

Wodzisław Śląski

ul. Rybnicka 71

 

tel : 572 344 810

---------------------

Andrzej Witek - 513 040 333

Sklep jest w trybie podglądu
Sklep internetowy od home.pl