Godziny otwarcia

 

Sklep w Wodzisławiu Śl :

Pn-Pt : 11:00 - 19:00

Sobota : 9:00 - 16:00

Niedziela : 12:00 - 16:00

 

 

ARA EPOLETOWA, SZLACHETNA ( Ara nobilis )

ARY
2690
PLN
ARA EPOLETOWA, SZLACHETNA ( Ara nobilis )
ARA EPOLETOWA, SZLACHETNA  ( Ara nobilis )
out_of_stock
Dostępność:
prosimy o kontakt w razie zainteresowania
Cena: 2 690,00 zł
Cena netto: 2 186,99 zł
szt.

Ara Epoletowa lub Szlachetna jest najmniejszą wśród Ar. Zamieszkują głównie tereny północnej Ameryki - Wenezuela, Brazylia, Gujana, częściowo Kolumbia.

Osiąga ok. 30 cm długości.

Podobnie jak inne Ary posiada ona długi, wąski ogon. Jest głównie ubarwiona na zielono. Krawędzi styku skrzydeł z tułowiem mają kolor czerwony. Końce lotek są niebieskie, a sterówki zielone. Ich oczy mają kolor pomarańczowy, a skóra wokół nich jest biała, bez piór.

Dymorfizm płciowy nie jest widoczny, aby mieć pewność co do płci niezbędne są badania DNA.

Ary te powinny być karmione dobrymi mieszankami nasion, na które składają się słonecznik, nasiona owsa, pszenicy, nasiona traw i prosa. Dieta powinna zawierać także owoce, warzywa oraz świeżą zieleninę.

Ary Szlachetne w hodowli wymagają sporo miejsca, poświęcenia im odpowiedniej ilości uwagi, a także zabawek i troskliwej opieki. Są to dosyć wymagające papugi, lecz na pewno mogą stać się świetnymi domowymi pupilami i mogą odwdzięczyć się za okazaną troskę.

Oswojone Ary Nobilis bardzo chętnie siadają na ramieniu, bardzo dużo czasu lubią spędzać ze swoim właścicielem, łatwo się przywiązują.

Jak kupować żywe zwierzęta ? Aby dowiedzieć się więcej na ten temat - kliknij TUTAJ

Produkty powiązane

ARA ARARAUNA ARA ARARAUNA

Ojczyzną tej pięknej i bardzo dużej papugi jest większa północna część Ameryki Południowej. Jej obszar występowania rozciąga się , aż do północnych granic Argentyny. Ptaki te są darzone ogromną sympatią ze względu na ich nieprzeciętną inteligencję, łatwe przystosowanie się do otoczenia, a co więcej młode Ary bardzo łatwo się oswajają i uczą wymawiania słów.

Cena: 6 900,00 zł

ARA ZIELONOSKRZYDŁA  ( Ara chloropterus ) ARA ZIELONOSKRZYDŁA ( Ara chloropterus )

Ara Zielonoskrzydła zamieszkuje lasy tropikalne Ameryki Środkowej i Południowej. Żyje w gąszczach dżungli, a gniazda zakłada w dziuplach drzew. Ara ta oprócz swojej pięknej urody oraz nieprzeciętnej inteligencji charakteryzuje się spośród innych Ar mniejszą krzykliwością.  Bardzo łatwo się oswaja, szybko uczy się naśladować ludzką mowę. Szybko przyzwyczaja się do swojego opiekuna odwdzięczając się mu miłością i przywiązaniem.

Cena: 11 990,00 zł

ARA "Harlekin" ARA "Harlekin"

Połączenie Ary Ararauny oraz Ary Macao.

Cena: 9 700,00 zł

Sklepy stacjonarne

Wodzisław Śląski

ul. Rybnicka 71

 

tel : 572 344 810

---------------------

Andrzej Witek - 513 040 333

Sklep jest w trybie podglądu
Sklep internetowy od home.pl