Godziny otwarcia

 

Sklep w Wodzisławiu Śl :

Pn-Pt : 11:00 - 19:00

Sobota : 9:00 - 16:00

Niedziela : 12:00 - 16:00

 

 

ARA ZIELONOSKRZYDŁA ( Ara chloropterus )

ARY
11990
PLN
ARA ZIELONOSKRZYDŁA ( Ara chloropterus )
ARA ZIELONOSKRZYDŁA  ( Ara chloropterus )
out_of_stock
Dostępność:
dostępny - hodowla
Cena: 11 990,00 zł
Cena netto: 9 747,97 zł
szt.

Ara Zielonoskrzydła zamieszkuje lasy tropikalne Ameryki Środkowej i Południowej. Żyje w gąszczach dżungli, a gniazda zakłada w dziuplach drzew.

Dziób tego ptaka jest duży i mocny. Ara ta rzadko używa go przeciw człowiekowi, gdyż z natury jest zwierzęciem łagodnym.

Policzki są białe z cienkimi, czerwonymi paskami. Głowa,szyja, gardło i górna część grzbietu również są czerwone. Przy złożonych skrzydłach środkowa część grzbietu i skrzydeł jest zielona. Reszta skrzydeł i ogon są czerwone, z niebieskimi brzegami. Ma jasne tęczówki, a nogi czarne. Każdy osobnik posiada charakterystyczny wzór maski.


Dł ciała : nawet do 90cm

Ara ta oprócz swojej pięknej urody oraz nieprzeciętnej inteligencji charakteryzuje się spośród innych Ar mniejszą krzykliwością.  Bardzo łatwo się oswaja, szybko uczy się naśladować ludzką mowę. Szybko przyzwyczaja się do swojego opiekuna odwdzięczając się mu miłością i przywiązaniem.

Ara Zielonoskrzydła jest ptakiem długowiecznym, dożywa nawet 70 lat.

Woliera dla tej papugi powinna być duża i przestronna, o bardzo solidnej konstrukcji, z trudnym do otwarcia zamknięciem. W wolierze powinny znaleźć się świeże gałęzie drzew liściastych do skubania.

Karmić należy ją specjalnymi mieszankami dla papug, owocami, zieleniną, nasionami, orzechami.

Stan :

- młody samiec z 2015r, oswojony i ręcznie wykarmiony

 

 Jak kupować żywe zwierzęta ? Aby dowiedzieć się więcej na ten temat - kliknij TUTAJ

Produkty powiązane

ARA ARARAUNA ARA ARARAUNA

Ojczyzną tej pięknej i bardzo dużej papugi jest większa północna część Ameryki Południowej. Jej obszar występowania rozciąga się , aż do północnych granic Argentyny. Ptaki te są darzone ogromną sympatią ze względu na ich nieprzeciętną inteligencję, łatwe przystosowanie się do otoczenia, a co więcej młode Ary bardzo łatwo się oswajają i uczą wymawiania słów.

Cena: 6 900,00 zł

ARA "Harlekin" ARA "Harlekin"

Połączenie Ary Ararauny oraz Ary Macao.

Cena: 9 700,00 zł

ARA EPOLETOWA, SZLACHETNA  ( Ara nobilis ) ARA EPOLETOWA, SZLACHETNA ( Ara nobilis )

Ara Epoletowa lub Szlachetna jest najmniejszą wśród Ar. Zamieszkują głównie tereny północnej Ameryki - Wenezuela, Brazylia, Gujana, częściowo Kolumbia. Jest głównie ubarwiona na zielono. Oswojone Ary Nobilis bardzo chętnie siadają na ramieniu, bardzo dużo czasu lubią spędzać ze swoim właścicielem i łatwo się przywiązują.

Cena: 2 690,00 zł

Sklepy stacjonarne

Wodzisław Śląski

ul. Rybnicka 71

 

tel : 572 344 810

---------------------

Andrzej Witek - 513 040 333

Sklep jest w trybie podglądu
Sklep internetowy od home.pl