Godziny otwarcia

 

Sklep w Wodzisławiu Śl :

Pn-Pt : 11:00 - 19:00

Sobota : 9:00 - 16:00

Niedziela : 12:00 - 16:00

 

 

KAKADU BIAŁA ( Cacatua alba )

KAKADU
6500
PLN
KAKADU BIAŁA ( Cacatua alba )
out_of_stock
Dostępność:
prosimy o kontakt w razie zainteresowania
Cena: 6 500,00 zł
Cena netto: 5 284,55 zł
szt.

Kakadu Biała jest endemitem, zamieszkującym wyłącznie wyspy: Halmahera, Bacan, Tidore, Kasiruta oraz Mandiole w północnych Molukach w Indonezji.

Samce mają zazwyczaj szerszą głowę i większy dziób niż samice. W okresie dojrzewania tęczówki w oczach samic stają się bardziej czerwone niż u samców.

Pióra tej Kakadu są w większości białe. Natomiast zarówno górna jak i spodnia powierzchnia wewnętrznej strony krawędzi piór na skrzydłach są żółte. Kolor żółty daje się lepiej zauważyć po spodniej stronie skrzydeł, ponieważ żółta część górnej strony pióra jest przykryta przez znajdujące się wyżej białe pióra. Podobnie, obszary większych piór na ogonie, przykryte innymi piórami oraz przykryte fragmenty piór grzebienia są żółte. Krótkie białe pióra wyrastają również spod ud.

Dł. ciała : do 48 cm
Dł. życia : nawet do 80 lat

Co ciekawe gdy się przestraszy, rozkłada swój ogromny, odstający, półokrągły grzebień na głowie.

Kakadu Białe są chętnie wykorzystywane jako zwierzęta domowe, ponieważ szybko przywiązują się do ludzi. Cenione są również ze względu na swój wygląd oraz za to, że potrafią naśladować ludzką mowę. Godna uwagi jest także ich inteligencja, łatwość tresury oraz umiejętność szybkiego uczenia się sztuczek. Są najbardziej wymagające ze wszystkich papug, potrzebują ok. 6 godzin opieki dziennie.

Ważne jest uwzględnienie ich naturalnej diety. Żywienie oparte wyłącznie na nasionach oraz orzechach nie jest dla nich wystarczająca. Dlatego ważne jest uzupełnianie ich diety świeżymi owocami i warzywami.


Jak kupować żywe zwierzęta ? Aby dowiedzieć się więcej na ten temat - kliknij TUTAJ


Produkty powiązane

KAKADU ŻÓŁTOCZUBA ( Cacatua galerita ) KAKADU ŻÓŁTOCZUBA ( Cacatua galerita )

Kakadu Żółtoczuba to gatunek zamieszkujący wschodnią i północną Australię, Tasmanię, Melanezję i Nową Gwineę. Jest to bardzo towarzyska papużka. Wychowywana od pisklęcia bardzo przywiązuje się do opiekuna, szybko uczy się powtarzać dźwięki, melodie, słowa, a nawet całe zdania.

Cena: 6 490,00 zł

KAKADU SINOOKA ( Cacatua sanguinea ) KAKADU SINOOKA ( Cacatua sanguinea )

Kakadu Sinooka, to gatunek papugi, która zamieszkuje tereny Australii oraz południowej części Nowej Gwinei. Jej cechą charakterystyczną są jasnoniebieskie, "sine" pierścienie wokół oczu oraz czerwony akcent pomiędzy dziobem, a okiem. 

Cena: 3 990,00 zł

KAKADU RÓŻOWA ( Eolophus roseicapilla ) KAKADU RÓŻOWA ( Eolophus roseicapilla )

Gatunek ten należący do rodziny Kakadu zamieszkuje prawie całą Australię. Jest najbardziej rozpowszechnioną Kakadu i najliczniejszą papugą świata. Kakadu Różowa nadaje się doskonale na wspaniałego i niezwykle sympatycznego współmieszkańca.

Cena: 5 900,00 zł

KAKADU SALOMOŃSKA ( Cacatua ducorpsii ) KAKADU SALOMOŃSKA ( Cacatua ducorpsii )

Kakadu Salomońska zwana jest także Kakadu Małą. Co ciekawe jest endemiczna dla Wysp Salomona, nie wyróżniono podgatunków. Jej charakterystyczną cechą, odróżniającą ją od innych kakadu jest niebieska, naga skóra wokół oczu i takie same nogi. Występuje niezbyt wyraźny dymorfizm płciowy.

Cena: 4 999,00 zł

Sklepy stacjonarne

Wodzisław Śląski

ul. Rybnicka 71

 

tel : 572 344 810

---------------------

Andrzej Witek - 513 040 333

Sklep jest w trybie podglądu
Sklep internetowy od home.pl