Godziny otwarcia

 

Sklep w Wodzisławiu Śl :

Pn-Pt : 11:00 - 19:00

Sobota : 9:00 - 16:00

Niedziela : 12:00 - 16:00

 

 

KAKADU SALOMOŃSKA ( Cacatua ducorpsii )

KAKADU
4999
PLN
KAKADU SALOMOŃSKA ( Cacatua ducorpsii )
out_of_stock
Dostępność:
prosimy o kontakt w razie zainteresowania
Cena: 4 999,00 zł
Cena netto: 4 064,23 zł
szt.

Kakadu Salomońska zwana jest także Kakadu Małą. Co ciekawe jest endemiczna dla Wysp Salomona, nie wyróżniono podgatunków.

Występuje niezbyt wyraźny dymorfizm płciowy. Samiec ma ciemnoniebieskie tęczówki i bardziej wyraźny kształt dzioba. U samic tęczówka jest brązowoczerwona. Upierzenie wydaje się białe, ale u nasady pióra są lekko różowawe, a sterówki na końcu mają żółtawy odcień. Posiadają szeroką i okrągłą głowę oraz szaro-biały dziób.

Długość ciała: ok. 30 cm

Tęczówki u młodych ptaków przybierają ostateczny kolor po 2-3 latach. Skóra wszystkich osobników po wykluciu jest różowa, potem przybiera odcień niebieski.

Jej charakterystyczną cechą, odróżniającą ją od innych kakadu jest n
iebieska, naga skóra wokół oczu i takie same nogi.Jak kupować żywe zwierzęta ? Aby dowiedzieć się więcej na ten temat - kliknij TUTAJ

Produkty powiązane

KAKADU ŻÓŁTOCZUBA ( Cacatua galerita ) KAKADU ŻÓŁTOCZUBA ( Cacatua galerita )

Kakadu Żółtoczuba to gatunek zamieszkujący wschodnią i północną Australię, Tasmanię, Melanezję i Nową Gwineę. Jest to bardzo towarzyska papużka. Wychowywana od pisklęcia bardzo przywiązuje się do opiekuna, szybko uczy się powtarzać dźwięki, melodie, słowa, a nawet całe zdania.

Cena: 6 490,00 zł

KAKADU SINOOKA ( Cacatua sanguinea ) KAKADU SINOOKA ( Cacatua sanguinea )

Kakadu Sinooka, to gatunek papugi, która zamieszkuje tereny Australii oraz południowej części Nowej Gwinei. Jej cechą charakterystyczną są jasnoniebieskie, "sine" pierścienie wokół oczu oraz czerwony akcent pomiędzy dziobem, a okiem. 

Cena: 3 990,00 zł

KAKADU RÓŻOWA ( Eolophus roseicapilla ) KAKADU RÓŻOWA ( Eolophus roseicapilla )

Gatunek ten należący do rodziny Kakadu zamieszkuje prawie całą Australię. Jest najbardziej rozpowszechnioną Kakadu i najliczniejszą papugą świata. Kakadu Różowa nadaje się doskonale na wspaniałego i niezwykle sympatycznego współmieszkańca.

Cena: 5 900,00 zł

KAKADU BIAŁA ( Cacatua alba ) KAKADU BIAŁA ( Cacatua alba )

Kakadu Biała jest endemitem, zamieszkującym wyłącznie wyspy w północnych Molukach w Indonezji. Kakadu Białe są chętnie trzymane jako zwierzęta domowe, ponieważ szybko przywiązują się do ludzi. Godna uwagi jest także ich inteligencja, łatwość tresury oraz umiejętność szybkiego uczenia się sztuczek.

Cena: 6 500,00 zł

Sklepy stacjonarne

Wodzisław Śląski

ul. Rybnicka 71

 

tel : 572 344 810

---------------------

Andrzej Witek - 513 040 333

Sklep jest w trybie podglądu
Sklep internetowy od home.pl