Godziny otwarcia

 

Sklep w Wodzisławiu Śl :

Pn-Pt : 11:00 - 19:00

Sobota : 9:00 - 16:00

Niedziela : 12:00 - 16:00

 

 

KAKADU ŻÓŁTOCZUBA ( Cacatua galerita )

KAKADU
6490
PLN
KAKADU ŻÓŁTOCZUBA ( Cacatua galerita )
out_of_stock
Dostępność:
dostępny - hodowla
Cena: 6 490,00 zł
Cena netto: 5 276,42 zł
szt.

Kakadu Żółtoczuba to gatunek zamieszkujący wschodnią i północną Australię, Tasmanię, Melanezję i Nową Gwineę.

Kakadu ta osiąga 50 cm długości, z czego na ogon przypada około 20 cm. Jest ona ptakiem długowiecznym. Może dożyć do ponad 50 lat, a nawet do 100.

Jest upierzona na biało, a jej ozdobą jest wspaniały, żółty czub na głowie. Żółte pióra znajdują się też na wewnętrznej stronie skrzydeł oraz spodzie ogona.

Kakadu Żółtoczubą można trzymać w wolierze pokojowej lub dużej, przestronnej klatce. Trzymając Kakadu w klatce, należy zapewnić jej codzienne "spacerki" po domu.

Główne pożywienie tej papugi powinny stanowić mieszanki ziaren dla dużych papug, a także orzechy, marchew, biszkopty oraz owoce.


Cacatua galerita to bardzo towarzyska papużka. Wychowywana od pisklęcia bardzo przywiązuje się do opiekuna, szybko uczy się powtarzać dźwięki, melodie, słowa, a nawet całe zdania. Gdy w klatce lub wolierze trzymana jest sama, to wymaga poświęcenia i dużej uwagi ze strony opiekuna.

Stan:

- ok. roczny, oswojony samiec. Odmiana galerita tryton

 

Jak kupować żywe zwierzęta ? Aby dowiedzieć się więcej na ten temat - kliknij TUTAJ

 

Produkty powiązane

KAKADU BIAŁA ( Cacatua alba ) KAKADU BIAŁA ( Cacatua alba )

Kakadu Biała jest endemitem, zamieszkującym wyłącznie wyspy w północnych Molukach w Indonezji. Kakadu Białe są chętnie trzymane jako zwierzęta domowe, ponieważ szybko przywiązują się do ludzi. Godna uwagi jest także ich inteligencja, łatwość tresury oraz umiejętność szybkiego uczenia się sztuczek.

Cena: 6 500,00 zł

KAKADU SALOMOŃSKA ( Cacatua ducorpsii ) KAKADU SALOMOŃSKA ( Cacatua ducorpsii )

Kakadu Salomońska zwana jest także Kakadu Małą. Co ciekawe jest endemiczna dla Wysp Salomona, nie wyróżniono podgatunków. Jej charakterystyczną cechą, odróżniającą ją od innych kakadu jest niebieska, naga skóra wokół oczu i takie same nogi. Występuje niezbyt wyraźny dymorfizm płciowy.

Cena: 4 999,00 zł

KAKADU SINOOKA ( Cacatua sanguinea ) KAKADU SINOOKA ( Cacatua sanguinea )

Kakadu Sinooka, to gatunek papugi, która zamieszkuje tereny Australii oraz południowej części Nowej Gwinei. Jej cechą charakterystyczną są jasnoniebieskie, "sine" pierścienie wokół oczu oraz czerwony akcent pomiędzy dziobem, a okiem. 

Cena: 3 990,00 zł

KAKADU RÓŻOWA ( Eolophus roseicapilla ) KAKADU RÓŻOWA ( Eolophus roseicapilla )

Gatunek ten należący do rodziny Kakadu zamieszkuje prawie całą Australię. Jest najbardziej rozpowszechnioną Kakadu i najliczniejszą papugą świata. Kakadu Różowa nadaje się doskonale na wspaniałego i niezwykle sympatycznego współmieszkańca.

Cena: 5 900,00 zł

Sklepy stacjonarne

Wodzisław Śląski

ul. Rybnicka 71

 

tel : 572 344 810

---------------------

Andrzej Witek - 513 040 333

Sklep jest w trybie podglądu
Sklep internetowy od home.pl