Godziny otwarcia

 

Sklep w Wodzisławiu Śl :

Pn-Pt : 11:00 - 19:00

Sobota : 9:00 - 16:00

Niedziela : 12:00 - 16:00

 

 

KSIĘŻNICZKA TARCZOWA, BARRABANDA ( Polytelis swainsonii )

KSIĘŻNICZKI
249
PLN
KSIĘŻNICZKA TARCZOWA, BARRABANDA ( Polytelis swainsonii )
KSIĘŻNICZKA TARCZOWA, BARRABANDA ( Polytelis swainsonii )
out_of_stock
Dostępność:
dostępny - młode - hodowla
Cena: 249,00 zł
Cena netto: 202,44 zł
szt.

Zwana także Barrabandą lub Papugą Tarczową.

Księżniczka Tarczowa to jedna z trzech przedstawicielek rodzaju Polyteis ( obok Księżniczki wspaniałej oraz Księżniczki słonecznej). Wszystkie te trzy gatunki występują wyłącznie na kontynencie australijskim.

U tego gatunku bardzo wyraźnie zaznaczony jest dymorfizm płciowy. Podstawową barwą u obu płci jest zielony. Czoło, gardło i część piersi samczyków są intensywnie żółte, dziób czerwony, a na piersi znajduje się jaskrawoczerwony pas w kształcie sierpa. Brzuch, kark, skrzydła i grzbiet mają kolor zielony. Ogon samca jest zielono-niebieski na wierzchu i czarny od spodu. Na ubarwienie samiczki składają się różne odcienie zieleni, z lekko niebieskim nalotem w okolicy twarzowej. Ogon jest z zewnątrz czarny, pióra wewnętrzne mają różowy odcień.

Dł. ciała : ok. 40 cm, z czego połowa to ogon

Papugi te powinny mieszkać w przestronnej wolierze, w której będą mogły swobodnie latać. Ponieważ robią to często i chętnie, nie powinny im przeszkadzać zbyt gęste gałęzie czy konary. Woliera powinna być częściowo zadaszona, by uchronić ptaki przed ostrym wiatrem i deszczem.

Nie powinny żyć pojedynczo, najlepiej trzymać je parami. Są odporne i przez niemal cały rok mogą przebywać w wolierze zewnętrznej.

Księżniczki Tarczowe to papugi o łagodnym, przyjaznym charakterze. Chociaż bywają płochliwe, szybko przywiązują się do opiekuna. Poznają go już daleka, chętnie przyjmują przysmaki z jego ręki. Nie są hałaśliwe, ale bardzo żywotne. Potrzebują mnóstwo ruchu, dlatego odradza się trzymać je w ciasnych klatkach.


Jak kupować żywe zwierzęta ? Aby dowiedzieć się więcej na ten temat - kliknij TUTAJ

Produkty powiązane

KSIĘŻNICZKA SŁONECZNA ( Polytelis anthopeplus) KSIĘŻNICZKA SŁONECZNA ( Polytelis anthopeplus)

Księżniczka Słoneczna zwana jest także Papugą lub Amandą Górską. Występuje na terenach Australii. Osiąga do ok. 40 cm długości. U tego gatunku silnie zaznaczony jest dymorfizm płciowy.

Cena: 290,00 zł

KSIĘŻNICZKA WALII ( Polytelis alexandrae ) KSIĘŻNICZKA WALII ( Polytelis alexandrae )

Pochodzi z Australii, a konkretnie z zachodnich i centralnych terenów tego kontynentu. Jest popularna wśród hodowców, gdyż łatwo oswaja się i chętnie przystępuje do lęgów, a także ze względu na swoje subtelne, pastelowe ubarwienie.

Cena: 340,00 zł

Sklepy stacjonarne

Wodzisław Śląski

ul. Rybnicka 71

 

tel : 572 344 810

---------------------

Andrzej Witek - 513 040 333

Sklep jest w trybie podglądu
Sklep internetowy od home.pl