Godziny otwarcia

 

Sklep w Wodzisławiu Śl :

Pn-Pt : 11:00 - 19:00

Sobota : 9:00 - 16:00

Niedziela : 12:00 - 16:00

 

 

ŁĄKÓWKA LILIOWA ( Neophema bourkii )

ŁĄKÓWKI
129
PLN
ŁĄKÓWKA LILIOWA ( Neophema bourkii )
out_of_stock
Dostępność:
prosimy o kontakt w razie zainteresowania
Cena: 129,00 zł
Cena netto: 104,88 zł
szt.

Łąkówka Liliowa nazywana bywa też Lilianką.

W naturze Lilianki zaliczane są do ptaków wędrownych. Ich lot jest lekki, ptaki przemierzają ogromne odległości w poszukiwaniu pożywienia. Żywią się nasionami traw, krzewów, drzew i płodów rolnych.

Żywienie : kanar, proso zwyczajne, węgierskie (mohar) i murzyńskie (sorgo), siemię lniane, nasionka słonecznika, od czasu do czasu trochę maku, nasiona traw, babki zwyczajnej, mniszka lekarskiego. Nie gardzą tez kawałkami jabłek, tartą marchwią i zieleniną.

Rozmiar : wielkością są podobne do Papużek Falistych – ich długość to 19-21 cm.

Samice i samce ubarwione są podobnie – mają brązowe plecy i wierzch ciała, pióra pokrywowe skrzydeł mają jaśniejsze obwódki, a te na brzuchu i piersi – obwódki w kolorze różowym. Dolna część nasady ogona oraz boki są niebieskie, podobnie jak obrzeże skrzydeł w części łokciowej. Na czole u nasady dzioba, ale tylko u samca, znajduje się pasmo niebieskich piórek.

Lilianki świetnie nadają się do hodowli domowej. Można je trzymać zarówno w klatkach, wolierach pokojowych, jak i wolierach zewnętrznych. Mogą być trzymane pojedynczo lub w towarzystwie innych ptaków.


Jak kupować żywe zwierzęta ? Aby dowiedzieć się więcej na ten temat - kliknij TUTAJ

Produkty powiązane

ŁĄKÓWKA TURKUSOWA ( Neophema pulchella ) ŁĄKÓWKA TURKUSOWA ( Neophema pulchella )

Łąkówka Turkusowa to mała papużka z rodziny Neophema, jej długość nie przekracza 20 cm. Zamieszkuje wschodnią Australię, jej domem są rzadkie lasy eukaliptusowe. Obok Łąkówki Wspaniałej jest ona najczęściej trzymaną Łąkówką w domach. Jest to bardzo cichy i spokojny ptak, dlatego jest idealnym ptakiem do trzymania w małym mieszkaniu.

Cena: 149,00 zł

Sklepy stacjonarne

Wodzisław Śląski

ul. Rybnicka 71

 

tel : 572 344 810

---------------------

Andrzej Witek - 513 040 333

Sklep jest w trybie podglądu
Sklep internetowy od home.pl