Godziny otwarcia

 

Sklep w Wodzisławiu Śl :

Pn-Pt : 11:00 - 19:00

Sobota : 9:00 - 16:00

Niedziela : 12:00 - 16:00

 

 

LEGWAN ZIELONY ( Iguana iguana )

INNE
289
PLN
LEGWAN ZIELONY ( Iguana iguana )
LEGWAN ZIELONY ( Iguana iguana )
out_of_stock
Dostępność:
prosimy o kontakt w razie zainteresowania
Cena: 289,00 zł
Cena netto: 234,96 zł
szt.

Legwan Zielony jest jednym z dwóch przedstawicieli rodzaju Iguana i największym ze wszystkich Legwanów. Zamieszkuje tereny Ameryki Południowej oraz Środkowej m.in od południowej Brazylii i Paragwaju do Meksyku i Wysp Karaibskich.

Osiąga nawet do 1,5m długości ciała.

Samiec posiada charakterystyczny, bardzo efektowny "grzebień" biegnący od głowy przez tułów, aż po koniec długiego ogona. Grzebień samców jest wyższy, bardziej okazały niż samic, a także bardziej jaskrawy - wzbogacony w kolory pomarańczowy i żółty.

Ogólne ubarwienie ciała jest zielone, lecz może się ono zmieniać w zależności od miejsca życia danego osobnika. Np. na południu swego zasięgu występowania są niebieskawe z grubymi czarnymi znaczeniami.

Jaszczurki te wiodą dzienny, nadrzewny tryb życia.Optymalne warunki w terrarium :

Rozmiar : : 250x 200x 200 cm ( wymiary dla jednego samca i dwóch samic ), 125x100x100 cm (dla jednego osobnika, uzależnione od jego wielkości )

Temperatura : dzienna 25-35°, nocna  20-26° (u młodych ok. 25°)

Wilgotność : 80-85%

Uwagi
: terrarium powinno być wypełnione konarami i dużą ilością zieleni. Legwany czują się dobrze i bezpiecznie w otoczeniu liści, do których upodabnia je jaskrawozielona barwa łuski.


Żywienie : gatunek roślinożerny

Mimo iż wymagania przestrzenne i potrzeba specjalnego oświetlenia i ogrzewania mogą stanowić wyzwanie dla początkującego hodowcy Legwan Zielony jest zwierzęciem bardzo lubianym i często występującym w domowych hodowlach.

 

 Jak kupować żywe zwierzęta ? Aby dowiedzieć się więcej na ten temat - kliknij TUTAJ


Produkty powiązane

LEGWAN ZIELONY ( Iguana iguana ) - dorosłe LEGWAN ZIELONY ( Iguana iguana ) - dorosłe

Legwan Zielony jest jednym z dwóch przedstawicieli rodzaju Iguana i największym ze wszystkich Legwanów. Samiec posiada charakterystyczny, bardzo efektowny "grzebień" biegnący od głowy przez tułów, aż po koniec długiego ogona.

Cena: 0,01 zł

LEGWAN CZERWONY ( Iguana iguana red ) LEGWAN CZERWONY ( Iguana iguana red )

W hodowli praktycznie niczym nie różni się od Legwana Zielonego. Jego cechą charakterystyczną, jak sama nazwa wskazuje, jest jego czerwonawe ubarwienie.

Cena: 490,00 zł

LEGWAN LAMPARCI ( Gambelia wislizenii ) LEGWAN LAMPARCI ( Gambelia wislizenii )

Legwan Lamparci to gatunek obejmujący zachodnią część Stanów Zjednoczonych. Jest to dosyć duża jaszczurka, która dorasta do ok. 14cm. Posiada dużą głowę, duży nos i długi ogon, który może nawet przekroczyć długość całego ciała.

Cena: 289,00 zł

LEGWAN MALACHITOWY ( Sceloporus malachiticus ) LEGWAN MALACHITOWY ( Sceloporus malachiticus )

Na początek warto zaznaczyć, że potoczna nazwa polska jest całkiem niewłaściwa dla tego gatunku, ponieważ jaszczurka ta jest zaliczana do rodziny frynosomowatych, a więc nie jest Legwanem. Są to jaszczurki typowo stadne. Najlepiej trzymać kilka osobników w terrarium: parę, lub też samca z kilkoma samicami.

Cena: 149,00 zł

LEGWAN OSTROOGONOWY ( Ctenosaura quinquecarinata ) LEGWAN OSTROOGONOWY ( Ctenosaura quinquecarinata )

Jest to gatunek zamieszkujący suche lasy południowego Meksyku, Nikaragui i Kostaryki. Samce tego gatunku dorastają do ok. 35cm, natomiast samice do ok. 18,5 cm.

Cena: 190,00 zł

Sklepy stacjonarne

Wodzisław Śląski

ul. Rybnicka 71

 

tel : 572 344 810

---------------------

Andrzej Witek - 513 040 333

Sklep jest w trybie podglądu
Sklep internetowy od home.pl