Godziny otwarcia

 

Sklep w Wodzisławiu Śl :

Pn-Pt : 11:00 - 19:00

Sobota : 9:00 - 16:00

Niedziela : 12:00 - 16:00

 

 

NIEROZŁĄCZKA CZARNOGŁOWA ( Agapornis personatus )

NIEROZŁĄCZKI
139
PLN
NIEROZŁĄCZKA CZARNOGŁOWA ( Agapornis personatus )
out_of_stock
Dostępność:
dostępny - hodowla
Cena: 139,00 zł
Cena netto: 113,01 zł
szt.

Nierozłączki Czarnogłowe to niewielkie papużki pochodzące z różnych rejonów Afryki. Jej niewielkie rozmiary i łatwość w utrzymaniu sprawiają, że świetnie nadaje się do klatek pokojowych.

Dorosłe nierozłączki czarnogłowe osiągają niezbyt imponującą długość 15 cm. Różnice między płciami są niemal niewidoczne, czasami da się zauważyć, że samica ma minimalnie większą głowę o bardziej brązowym, niż czarnym zabarwieniu. Ciemna maska na głowie to najbardziej charakterystyczny element ich upierzenia. Poza tym mają jasnozielony tułów i skrzydła w ciemniejszych odcieniu zieleni.

Papużki te mogą mieszkać zarówno w klatkach (parami) lub wolierach zewnętrznych lub wewnętrznych (stadami). Dobrze znoszą niskie temperatury, ale jeśli temperatura sapa poniżej zera, muszą mieć do dyspozycji ciepłe budki, w których zimują.

Żywią się tym samym, co pozostałe ptaki tego rodzaju, czyli głównie mieszanką ziaren, nasionami słonecznika, prosem, owsem, zielonkami i owocami.

Budka służąca im do zimowania nadaje się też na budkę lęgową. Powinna mieć wymiary 15x15 cm, a wysokość około 25-30 cm. Średnica otworu powinna być nie mniejsza niż 5 cm. Papużki wybudują wewnątrz solidne gniazdo z witek wierzbowych - należy dostarczyć je im w okresie gniazdowania.

Jak kupować żywe zwierzęta ? Aby dowiedzieć się więcej na ten temat - kliknij TUTAJ

Produkty powiązane

NIEROZŁĄCZKA CZERWONOCZELNA ( Agapornis roseicollis ) NIEROZŁĄCZKA CZERWONOCZELNA ( Agapornis roseicollis )

Nazwa tej Nierozłączki pochodzi od czerwonego zabarwienia maski obejmującej przednią część głowy ptaka. Jej tułów jest jasnozielony, skrzydła są w ciemniejszym odcieniu zieleni. Na kuprze znajduje się niebieska, błyszcząca plama. Ubarwienie samca i samicy jest niemal identyczne.

Cena: 99,00 zł

NIEROZŁĄCZKA FISHERA ( Agapornis fischeri ) NIEROZŁĄCZKA FISHERA ( Agapornis fischeri )

Ptaki te są łatwe i raczej bezproblemowe w jednogatunkowej hodowli. Nie wymagają także dużej wiedzy od właściciela i dobrze nadają się dla początkujących hodowców papug. Posiadają korpus w kolorze jasnej zieleni. Na skrzydłach upierzenie w kolorze szmaragdowo-zielonym z ciemniejszymi lotkami.

Cena: 139,00 zł

Sklepy stacjonarne

Wodzisław Śląski

ul. Rybnicka 71

 

tel : 572 344 810

---------------------

Andrzej Witek - 513 040 333

Sklep jest w trybie podglądu
Sklep internetowy od home.pl