Godziny otwarcia

 

Sklep w Wodzisławiu Śl :

Pn-Pt : 11:00 - 19:00

Sobota : 9:00 - 16:00

Niedziela : 12:00 - 16:00

 

 

NIEROZŁĄCZKA FISHERA ( Agapornis fischeri )

NIEROZŁĄCZKI
139
PLN
NIEROZŁĄCZKA FISHERA ( Agapornis fischeri )
out_of_stock
Dostępność:
dostępny - hodowla
Cena: 139,00 zł
Cena netto: 113,01 zł
szt.

Gatunek ten jest bardzo odporny i adaptatywny (za wyjątkiem niskich temperatur), często zdarza mu się skutecznie wywalczać przestrzeń i miejsca do lęgów w rywalizacji z większymi ptakami.

Ptaki te są łatwe i raczej bezproblemowe w jednogatunkowej hodowli. Nie wymagają także dużej wiedzy od właściciela i dobrze nadają się dla początkujących hodowców papug. Wbrew nazwie „nierozłączka” i potocznemu wyobrażeniu na temat konieczności trzymania w parach, ptaki te mogą również być trzymane osobno - są wówczas mniej hałaśliwe.

Dł. ciała ok. 15 cm

Wygląd :Posiadają korpus w kolorze jasnej zieleni. Na skrzydłach upierzenie w kolorze szmaragdowo-zielonym z ciemniejszymi lotkami. Łeb i szyja są żółto-pomarańczowo-czerwone. Głowa jest proporcjonalnie duża w stosunku do reszty ciała. Ogon o barwie ciemnozielonej, z kuprem niebiesko-fioletowym. Kolor dzioba – intensywnie czerwony. Oczy duże, czarne z białą obwódką nagiej skóry dookoła. Cztery przeciwstawnie ustawione palce, skóra nóg szaro-różowa.

Są towarzyskie, ciekawskie i aktywne. Nierozłączki Fischera to ptaki inteligentne, łatwo uczą się prostych sztuczek, lecz ich zdolności naśladowania mowy są niewielkie.

Podstawowym pokarmem są mieszanki ziaren, koniecznie uzupełniane o dodatki warzywne  i owocowe. Można również podawać kiełki, proso i ryż.

 

Jak kupować żywe zwierzęta ? Aby dowiedzieć się więcej na ten temat - kliknij TUTAJ

Produkty powiązane

NIEROZŁĄCZKA CZERWONOCZELNA ( Agapornis roseicollis ) NIEROZŁĄCZKA CZERWONOCZELNA ( Agapornis roseicollis )

Nazwa tej Nierozłączki pochodzi od czerwonego zabarwienia maski obejmującej przednią część głowy ptaka. Jej tułów jest jasnozielony, skrzydła są w ciemniejszym odcieniu zieleni. Na kuprze znajduje się niebieska, błyszcząca plama. Ubarwienie samca i samicy jest niemal identyczne.

Cena: 99,00 zł

NIEROZŁĄCZKA CZARNOGŁOWA ( Agapornis personatus ) NIEROZŁĄCZKA CZARNOGŁOWA ( Agapornis personatus )

Dorosłe Nierozłączki Czarnogłowe osiągają niezbyt imponującą długość - 15 cm. Różnice między płciami są niemal niewidoczne, czasami da się zauważyć, że samica ma minimalnie większą głowę o bardziej brązowym, niż czarnym zabarwieniu.

Cena: 139,00 zł

Sklepy stacjonarne

Wodzisław Śląski

ul. Rybnicka 71

 

tel : 572 344 810

---------------------

Andrzej Witek - 513 040 333

Sklep jest w trybie podglądu
Sklep internetowy od home.pl