Godziny otwarcia

 

Sklep w Wodzisławiu Śl :

Pn-Pt : 11:00 - 19:00

Sobota : 9:00 - 16:00

Niedziela : 12:00 - 16:00

 

 

PATAGONKA ( Cyanoliseus patagonus )

KONURY
990
PLN
PATAGONKA ( Cyanoliseus patagonus )
PATAGONKA ( Cyanoliseus patagonus )
out_of_stock
Dostępność:
dostępny - dorosłe - hodowla
Cena: 990,00 zł
Cena netto: 804,88 zł
szt.

Ta atrakcyjna papuga jest jedną z największych konur. Uważana jest za ptaka inteligentnego i dającego się łatwo oswoić. Niestety jest także jedną z najbardziej hałaśliwych papug.

Ogólna kolorystyka jej upierzenia to oliwkowa zieleń. Głowa, szyja i plecy samca są brązowo-oliwkowe z zielonym nalotem, gardło i pierś - zielonobrązowe, pióra ogonowe i dolne partie ciała - żółte z oliwkowym nalotem, pióra na nogach i środek brzucha - pomarańczowoczerwony. Pióra ogonowe są zielone z niebieskim nalotem, od spodu - brązowe. Biała, nieopierzona obrączka oczna jest znacznie wyraźniejsza, gdy ptak jest gotowy do lęgów. Niektóre osobniki mają białe znaczki na piórach piersi.

Długość ciała : 45-48 cm
Długość życia : ok. 20 lat


Żywienie : Patagonkom podaje się mieszankę dla papug z dodatkiem innych ziaren (kukurydzę), słodkie jabłka, a także szpinak (raczej pędy, niż liście). Lubią tez gotowany ryż, marchewkę, mieszankę jajeczną, namoczone białe pieczywo (zwłaszcza w okresie lęgu), zjadają tez duże ilości muszli mątwy.


Patagonki są odpornymi ptakami, przez cały rok mogą przebywać w wolierach zewnętrznych pod warunkiem, że mają do dyspozycji chroniące przed chłodem, deszczem i wiatrem budki lęgowe. Bardzo szybko i łatwo przystosowują się do nowych warunków. Młode ptaki szybko oswajają się, mają tez talent do naśladowania głosów.

 

Jak kupować żywe zwierzęta ? Aby dowiedzieć się więcej na ten temat - kliknij TUTAJ

Produkty powiązane

KONURA SŁONECZNA ( Aratinga solstitialis ) KONURA SŁONECZNA ( Aratinga solstitialis )

Konury Słoneczne pochodzą w Ameryki Południowej. Zamieszkują tereny północno-wschodniej Brazylii. Są ptakami niewymagającymi, odpornymi, łatwymi do oswojenia. Czasami potrafią nauczyć się kilku słów.

Cena: 1 100,00 zł

Sklepy stacjonarne

Wodzisław Śląski

ul. Rybnicka 71

 

tel : 572 344 810

---------------------

Andrzej Witek - 513 040 333

Sklep jest w trybie podglądu
Sklep internetowy od home.pl