Godziny otwarcia

 

Sklep w Wodzisławiu Śl :

Pn-Pt : 11:00 - 19:00

Sobota : 9:00 - 16:00

Niedziela : 12:00 - 16:00

 

 

ROZELLA BIAŁOLICA ( Platycercus eximus )

ROZELLE
189
PLN
ROZELLA BIAŁOLICA ( Platycercus eximus )
ROZELLA BIAŁOLICA ( Platycercus eximus )
out_of_stock
Dostępność:
dostępny - hodowla
Cena: 189,00 zł
Cena netto: 153,66 zł
szt.

Rozella Białolica zamieszkuje sawanny, a coraz częściej również parki, ogrody i pola uprawne.

Ma czerwoną głowę i pierś, jedynie policzki i podgardle są białe (u samca kolor jest czysto biały). Brzuch jest żółty, przechodzący ku dołowi w jasną zieleń. Podogonie jest czerwone, kuper zielony, niebiesko-zielone skrzydła i ogon. Grzbiet i pokrywy skrzydłowe są czarne, z żółtą obwódką, tworząc łuskowany wzór.


Odróżnienie płci u tych ptaków raczej nie sprawia trudności, samce są większe i maja masywniejszą głowę, a ich barwa jest intensywniejsza (zwłaszcza czerwień na głowie), samice natomiast mają na skrzydłach jasny pasek, którego są pozbawione samce.


Wielkość : do 30cm


Rozelle są ptakami idealnymi do hodowli zewnętrznej w wolierze ogrodowej. Mogą znieść nawet temperaturę -15 stopni. Jednak jeśli decydujemy się na pozostawienie Rozelli w zimę w wolierze to powinniśmy ja odpowiednio do tego przygotować.


Podstawowym pożywieniem jest słonecznik, proso, kanar, owies i skiełkowana pszenica. Należy też podawać niedojrzałą kukurydzę, len i wszelkiego rodzaju trawy z nasionami w kłosach.

 


Jak kupować żywe zwierzęta ? Aby dowiedzieć się więcej na ten temat - kliknij TUTAJ

Produkty powiązane

ROZELLA KRÓLEWSKA ( Platycercus elegans ) - młode ROZELLA KRÓLEWSKA ( Platycercus elegans ) - młode

W momencie opuszczenia budki przez młode ptaki, ich kolor jest w znaczącej przewadze zielony z czerwonymi pojedynczymi piórkami. Ptaki te dość szybko przyzwyczajają się do domowych warunków i łatwo rozmnażają się w niewoli.

Cena: 220,00 zł

ROZELLA KRÓLEWSKA ( Platycercus elegans ) ROZELLA KRÓLEWSKA ( Platycercus elegans )

Barwa ich upierzenia jest jaskrawa, karminowoczerwona, z czarnymi piórami obrzeżonymi na czerwono na grzbiecie i łuskowatym wzorem na skrzydłach. Ogon o długich i szerokich sterówkach. Uzyskano kilka odmiennych odmian barwnych, a najpopularniejsza jest odmiana niebieska.

Cena: 249,00 zł

ROZELLA BLADOGŁOWA ( Platycercus adscitus ) ROZELLA BLADOGŁOWA ( Platycercus adscitus )

Rozella Bladogłowa nazywana jest też Rozellą Bladą. Papuga ta dorasta do 33 cm długości ciała. Samce i samice są ubarwione niemal identycznie, są tez podobnej wielkości. Rozelle bladogłowe ubarwione są na kolor żółty (grzbiet), niebieski (skrzydła, podgardle, brzuch, pióra ogona) i zielony (część brzucha, pióra ogona), a najjaśniejsza, bladożółta, jest głowa.

Cena: 199,00 zł

ROZELLA KRÓLEWSKA NIEBIESKA ( Platycercus elegans ) ROZELLA KRÓLEWSKA NIEBIESKA ( Platycercus elegans )

Rozella Królewska jest pięknym pełnym wdzięku ptakiem pochodzącym z Australii, gdzie zamieszkuje obrzeża większych kompleksów leśnych o klimacie wilgotnym i sawanny w Nowej Walii.

Cena: 290,00 zł

ROZELLA POMARAŃCZOWA ( Platycercus adelaidae ) ROZELLA POMARAŃCZOWA ( Platycercus adelaidae )

Spośród wszystkich Rozelli jest gatunek o najmniejszym obszarze naturalnego występowania, które ogranicza się do okolic miasta Adelaida w południowej Australii. Nie jest tak kontrastowo ubarwiona jak inne Rozelle, jednak jej bardziej pastelowe barwy są również bardzo atrakcyjne, co doceniają koneserzy.

Cena: 249,00 zł

ROZELLA ŻÓŁTOLICA ( Platycercus icterotis ) ROZELLA ŻÓŁTOLICA ( Platycercus icterotis )

Rozella Żółtolica jest najmniejszym gatunkiem z rodzaju Platycercus, osiąga długość 25 cm i jedynym o tak widocznie zaznaczonym dymorfizmie płciowym. Samce są mocniej i wyraźniej wybarwione, ich plamy policzkowe są jasno żółte a upierzenie czerwieńsze niż samic.

Cena: 149,00 zł

ROZELLA SŁOMKOWA ŻÓŁTA ( Platycercus flaveolus ) ROZELLA SŁOMKOWA ŻÓŁTA ( Platycercus flaveolus )

Nazwa tych pięknych ptaków pochodzi od ich słomkowo-żółtego upierzenia. Są to papugi o średniej wielkości, dorastają do ok. 33cm długości. Samce jak i samice są koloru słomkowożółtego z czerwoną opaską na czole. Rozelle Słomkowe charakteryzuje szybki, falujący lot, podobny do lotu Rozelli Tasmańskiej.

Cena: 289,00 zł

Sklepy stacjonarne

Wodzisław Śląski

ul. Rybnicka 71

 

tel : 572 344 810

---------------------

Andrzej Witek - 513 040 333

Sklep jest w trybie podglądu
Sklep internetowy od home.pl