Godziny otwarcia

 

Sklep w Wodzisławiu Śl :

Pn-Pt : 11:00 - 19:00

Sobota : 9:00 - 16:00

Niedziela : 12:00 - 16:00

 

 

ROZELLA BLADOGŁOWA ( Platycercus adscitus )

ROZELLE
199
PLN
ROZELLA BLADOGŁOWA ( Platycercus adscitus )
ROZELLA BLADOGŁOWA ( Platycercus adscitus )
out_of_stock
Dostępność:
prosimy o kontakt w razie zainteresowania
Cena: 199,00 zł
Cena netto: 161,79 zł
szt.

Rozella bladogłowa nazywana jest też Rozellą Bladą. Do niedawna rzadko spotykana w europejskich hodowlach, obecnie staje się coraz popularniejsza. Papuga ta dorasta do 33 cm długości ciała. Samce i samice są ubarwione niemal identycznie, są tez podobnej wielkości.

Papugi te ubarwione są na kolor żółty (grzbiet), niebieski (skrzydła, podgardle, brzuch, pióra ogona) i zielony (część brzucha, pióra ogona), a najjaśniejsza, bladożółta, jest głowa (stąd nazwa gatunku). Dziób jest jasny, nogi szare.

Rozella Bladogłowa może być trzymana w wolierze zewnętrznej, najlepiej częściowo zadaszonej, suchej, nie narażonej na przeciągi. Ogrzewanie woliery nie jest konieczne.

Żywienie : podaje się nasiona słonecznika, kanar, owies, nasiona konopii, gwiazdnicę, jabłka, marchew, a w okresie karmienia młodych także namoczoną bułkę, mieszankę jajeczną i skiełkowane nasiona.


Jak kupować żywe zwierzęta ? Aby dowiedzieć się więcej na ten temat - kliknij TUTAJ

Produkty powiązane

ROZELLA KRÓLEWSKA ( Platycercus elegans ) - młode ROZELLA KRÓLEWSKA ( Platycercus elegans ) - młode

W momencie opuszczenia budki przez młode ptaki, ich kolor jest w znaczącej przewadze zielony z czerwonymi pojedynczymi piórkami. Ptaki te dość szybko przyzwyczajają się do domowych warunków i łatwo rozmnażają się w niewoli.

Cena: 220,00 zł

ROZELLA KRÓLEWSKA ( Platycercus elegans ) ROZELLA KRÓLEWSKA ( Platycercus elegans )

Barwa ich upierzenia jest jaskrawa, karminowoczerwona, z czarnymi piórami obrzeżonymi na czerwono na grzbiecie i łuskowatym wzorem na skrzydłach. Ogon o długich i szerokich sterówkach. Uzyskano kilka odmiennych odmian barwnych, a najpopularniejsza jest odmiana niebieska.

Cena: 249,00 zł

ROZELLA KRÓLEWSKA NIEBIESKA ( Platycercus elegans ) ROZELLA KRÓLEWSKA NIEBIESKA ( Platycercus elegans )

Rozella Królewska jest pięknym pełnym wdzięku ptakiem pochodzącym z Australii, gdzie zamieszkuje obrzeża większych kompleksów leśnych o klimacie wilgotnym i sawanny w Nowej Walii.

Cena: 290,00 zł

ROZELLA BIAŁOLICA ( Platycercus eximus ) ROZELLA BIAŁOLICA ( Platycercus eximus )

Rozelle te są ptakami idealnymi do hodowli zewnętrznej w wolierze ogrodowej. Mogą znieść nawet temperaturę -15 stopni. Odróżnienie płci u tych ptaków raczej nie sprawia trudności, samce są większe i maja masywniejszą głowę, a ich barwa jest intensywniejsza.

Cena: 189,00 zł

ROZELLA SŁOMKOWA ŻÓŁTA ( Platycercus flaveolus ) ROZELLA SŁOMKOWA ŻÓŁTA ( Platycercus flaveolus )

Nazwa tych pięknych ptaków pochodzi od ich słomkowo-żółtego upierzenia. Są to papugi o średniej wielkości, dorastają do ok. 33cm długości. Samce jak i samice są koloru słomkowożółtego z czerwoną opaską na czole. Rozelle Słomkowe charakteryzuje szybki, falujący lot, podobny do lotu Rozelli Tasmańskiej.

Cena: 289,00 zł

ROZELLA POMARAŃCZOWA ( Platycercus adelaidae ) ROZELLA POMARAŃCZOWA ( Platycercus adelaidae )

Spośród wszystkich Rozelli jest gatunek o najmniejszym obszarze naturalnego występowania, które ogranicza się do okolic miasta Adelaida w południowej Australii. Nie jest tak kontrastowo ubarwiona jak inne Rozelle, jednak jej bardziej pastelowe barwy są również bardzo atrakcyjne, co doceniają koneserzy.

Cena: 249,00 zł

ROZELLA ŻÓŁTOLICA ( Platycercus icterotis ) ROZELLA ŻÓŁTOLICA ( Platycercus icterotis )

Rozella Żółtolica jest najmniejszym gatunkiem z rodzaju Platycercus, osiąga długość 25 cm i jedynym o tak widocznie zaznaczonym dymorfizmie płciowym. Samce są mocniej i wyraźniej wybarwione, ich plamy policzkowe są jasno żółte a upierzenie czerwieńsze niż samic.

Cena: 149,00 zł

Sklepy stacjonarne

Wodzisław Śląski

ul. Rybnicka 71

 

tel : 572 344 810

---------------------

Andrzej Witek - 513 040 333

Sklep jest w trybie podglądu
Sklep internetowy od home.pl