Godziny otwarcia

 

Sklep w Wodzisławiu Śl :

Pn-Pt : 11:00 - 19:00

Sobota : 9:00 - 16:00

Niedziela : 12:00 - 16:00

 

 

RZEKOTKA AUSTRALIJSKA ( Litoria carulea )

RZEKOTKOWATE ( Hylidae )
99
PLN
RZEKOTKA AUSTRALIJSKA ( Litoria carulea )
RZEKOTKA AUSTRALIJSKA ( Litoria carulea )
out_of_stock
Dostępność:
jeden osobnik
Cena: 99,00 zł
Cena netto: 80,49 zł
szt.

Jest to jeden z największych przedstawicieli australijskich bezogonowych. Z powodu charakterystycznych cech fizycznych i behawioralnych Rzekotka Australijska jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych przedstawicieli bezogonowych, a na całym świecie także popularnym egzotycznym zwierzęciem domowym.

Wygląd : Szeroka głowa, okrągły pysk i lekko uniesiony kącik ust sprawiają, że żabka wywiera wrażenie pozornie uśmiechniętej. Posiada duże oczy ze srebrno - bądź złoto-metaliczną tęczówką oraz poziomo usytuowaną źrenicą. Wokół oka biegnie także czarna otoczka. Ich ubarwienie zależne jest od samopoczucia, panujących warunków i cech osobniczych, waha się od zielonego, przez turkusowe, aż do brązowego.


Rozmiar :  8 - 12 cm
Długość życia : ok. 16 lat

Żywienie : duże ilości świerszczy, szarańczy, karaczanów, dżdżownic, larw mącznika młynarka i innych bezkręgowców. Dorosłe mogą być karmione również mysimi noworodkami.

 

Optymalne warunki w terrarium :

Wymiary : 40/30/50 cm.( dla samca i dwóch samic )

Temperatura : w dzień powinna się wahać między 24-27°C, a nocą 20-23°C

Wilgotność : 40-60 %

Uwagi : Terrarium powinno być dobrze wentylowane i wysokie. Zbiornik należy gęsto obsadzić roślinnością, głównie o dużych, wytrzymałych liściach, na których rzekotki lubią przesiadywać. W zbiorniku nie powinno również zabraknąć gałęzi do wspinania i zbiornika z wodą.

 

Rzekotka Australijska należy do najłatwiejszych w utrzymaniu bezogonowych: cechują ją szeroka dieta i duża odporność na choroby. Dlatego też polecana jest początkującym terrarystom. 
Jak kupować żywe zwierzęta ? Aby dowiedzieć się więcej na ten temat - kliknij TUTAJ

Produkty powiązane

RZEKOTKA ARLEKIN ( Trachycephalus resinifictrix ) RZEKOTKA ARLEKIN ( Trachycephalus resinifictrix )

Gatunek ten zamieszkuje tereny Ameryki Południowej m.in Brazylii, Gujany, Ekwadoru. Należy do rodziny rzekotek (Hylidae), do podrodziny Hemipractinae.

Cena: 49,00 zł

RZEKOTKA NOWOGWINEJSKA ( Litoria infrafrenata ) RZEKOTKA NOWOGWINEJSKA ( Litoria infrafrenata )

Rzekotki Nowogwinejskie zamieszkują północną Australię, Nową Gwineę, wschodnią cześć Indonezji oraz okoliczne wyspy. Co ciekawe, uważana jest za największą rzekotkę świata. Są o wiele bardziej aktywne niż Rzekotka Australijska. Jest ona polecana średnio zaawansowanym terrarystom.

Cena: 99,00 zł

RZEKOTKA ZIELONA ( Hyla cinerea ) RZEKOTKA ZIELONA ( Hyla cinerea )

Gatunek ten jest szeroko rozpowszechniony w Ameryce Północnej, gdzie zasiedla tereny od Nowego Jorku na zachód do Kansas i na południe po Teksas. Ze względu na łatwość w hodowli i ładny wygląd polecana jest początkującym terrarystom. 

Cena: 59,00 zł

RZEKOTKA WIEWIÓRCZA ( Hyla squirella ) RZEKOTKA WIEWIÓRCZA ( Hyla squirella )

Płaz ten pochodzi z południowo-wschodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych Ameryki. Jeśli chodzi o jej charakterystykę to jest dosyć podobna do Rzekotki Zielonej ( Hyla cinerea ). Jej wymagania co do warunków w terrarium także są podobne.

Cena: 49,00 zł

Sklepy stacjonarne

Wodzisław Śląski

ul. Rybnicka 71

 

tel : 572 344 810

---------------------

Andrzej Witek - 513 040 333

Sklep jest w trybie podglądu
Sklep internetowy od home.pl